Сторінка психолога
 Меню сайта


 Новини


 Календарик
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930


 Пісенька Капітошки


 Погода


 Партнери
Изображение - savepic.su — сервис хранения изображений Изображение - savepic.su — сервис хранения изображений


 Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас, Гість · RSS 25.09.2020, 05:15
Нелегкий шлях психолога, тернистий,
Є на шляху чимало перешкод.
А до дитячих душ, часом закритих, але чистих,
Доводиться шукати свій душевний код.
Тоді цікаві оченята Стають, як вогники іскристі.
А для психолога це є найкраще свято,
І світ тоді – яскравий і барвистий!
  
Практичний психолог
 Комінко Альона Володимирівна
Освіта вища; Спеціаліст ІІ категорії; Педагогічний стаж роботи – 5 років
Психологічна служба нашого дошкільного закладу важливого значення приділяє психологічному здоровю дошкільнят, адже це – запорука успішної психологічної підтримки дітей. Термін «психологічне здоров’я» був введений І.В.Дубровіною, яка розуміла під цим аспекти психічного здоров’я, що стосуються особистості в цілому і які знаходяться у тісному зв’язку з вищими проявами людського духу. 
Мета діяльності практичного психолога полягає у створенні в освітньому закладі умов для максимально успішного особистісного розвитку, навчання та соціалізації дитини.
Практичний психолог організовує свою діяльність в системі охорони фізичного та психологічного здоров’я дітей та педагогічного колективу.
 
Провідні завдання діяльності практичного психолога полягають:
· у сприянні повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей, їх успішній соціалізації на кожному віковому етапі;
· у створенні умов для формування у них мотивації для самовиховання і саморозвитку;
· у забезпеченні індивідуального підходу до кожної дитини на основі її психологічного вивчення.
 
Напрямки діяльності практичного психолога:
· підвищення психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу (здійснюється з дітьми, вихователями, батьками. Може відбуватися у формі лекцій, проведення психологічних консиліумів з вихователями, семінарів для вихователів та батьків);
· соціально-психологічне обстеження всіх учасників педагогічного процесу (здійснюється з метою покращення навчання та виховання дітей);
· проведення моніторингу психологічного розвитку дітей (здійснюється з метою виявлення психологічних проблем та визначення їх природи);
· психологічна профілактика й корекція.
 
Робота з батьками:
Розроблена та адаптована тренінгові програма для батьків «Як спілкуватися з дитиною», яка була відзначена дипломом ІІ ступеня на міській педагогічній виставці «Освіта Бучі 2011» у номінації «Психологічна служба, спеціальна педагогіка». За даною програмою проводяться тренінгові заняття для батьків з метою підвищення компетентності батьків у спілкуванні, оволодіння знаннями психологічного та педагогічного змісту, формування умінь, навичок, розвиток установок, що обумовлюють поведінку в спілкуванні та перцептивні здібності людини, корекція і розвиток системи взаємин особистості.
У соціально-психологічному тренінгу використовуються активні методи групової психологічної роботи з метою розвитку компетентності у спілкуванні. Базовими методами СПТ є групова дискусія і рольова гра у різних модифікаціях і сполученнях.
 
Завдання:
1. Оволодіння психологічними знаннями.
2. Формування умінь і навичок ефективного спілкування.
3. Корекція, формування і розвиток установок, необхідних для успішного життя і спілкування.
4. Розвиток здібностей адекватного і повного пізнання себе, своїх дітей та інших людей, своїх життєвих світоглядних позицій у ставленні до себе і світу.
5. Корекція й розвиток системи взаємин особистості із собою та іншими людьми.
 
Очікувані результати:
- Саморозвиток, самовдосконалення особистості.
- Оволодіння соціально-психологічними знаннями, рефлексивними вміннями.
- Розвиток здатності пізнавати себе, своїх дітей та інших людей.
- Підвищення самооцінки, усвідомлення власної цінності, формування позитивної Я-концепції.
- Усвідомлення батьками відповідальності за формування гармонійної особистості дитини.
 
 Робота з дітьми:
 
Робота з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проводиться за програмою «Стежинка до власного Я» з метою формування психологічних аспектів психічного здоров’я. Формування психологічного здоров’я як необхідної умови повноцінного, гармонійного функціонування і розвитку людини.
Реалізація програми формує сприятливий психологічний клімат у групі; гармонізує зв'язок між різними складовими особистості дитини (емоційною та інтелектуальною, тілесною і психічною), а також між дитиною та оточуючим середовищем (людина – людина, людина – природа); у дітей формується самоповага, позитивний образ Я; діти вчаться розрізняти почуття та емоції, формують досвід самостійного подолання перешкод.
Результативність роботи проявляється у наступному:
· Вміння приймати інших людей і позитивно ставитися до себе.
· Оволодіння рефлексивними вміннями.
· Саморозвиток, особистісне і творче зростання.
· Позитивний вплив на фізичне здоров’я дітей за рахунок оптимізації розвитку психологічного здоров’я.
 
Позитивну динаміку у розвитку дітей можна прослідкувати за допомогою карт спостережень, бесід з вихователями та батьками. Проводяться розвивальні заняття для дітей старшого дошкільного віку з метою розвитку уваги та навичок навчальної діяльності.
 
Робота з педагогічним колективом:
Проводиться активна просвітницька, консультаційна робота на актуальні теми, також педагоги залучаються до тренінгових занять з метою пошуку особистісних ресурсів; розвитку, вдосконалення та гармонізації власної особистості.
Проводяться консультації, психологічна просвіта вихователів, батьків на такі теми: Труднощі адаптації дитини до умов дошкільного закладу та шляхи їх подолання. Основні умови виховання дітей з особливими потребами. Надання індивідуальних та групових консультацій з питань створення позитивної соціально-психологічної атмосфери у колективі. Кризові періоди дошкільників. Профілактика подвійних стандартів у вихованні.
 
 
ПОРАДИ ПСИХОЛОГА
Жити з дитиною – нелегка справа... Нам всім хотілося б володіти безвідмовним методом виховання, та нажаль! Батькам необхідно кожного дня пристосовуватись до ситуації, адже дитина постійно росте і змінюється. І наше спільне життя часто є подоланням щоденних труднощів...читати далі
 

                

Створити безкоштовний сайт на uCoz