Старша гр. "Сонечко"

Вітаю Вас, Гість · RSS 23.07.2019, 17:28
Старша група «Сонечко»

«Природа – найкраща дисципліна розуму (привчає до спостережень, послідовних висновків).

Усе те, що що росте треба показати дітям не на малюнках,

а насправді, щоб діти могли взяти в руки, понюхати, покуштувати…»

С.Ф.Русова

Вихователі:
Бортницька Ірина Олександрівна
Стелько Лариса Михайлівна

Помічник вихователя:

Доросевич Олена Олександрівна

Пріоритетний напрям роботи групи – нетрадиційні методи малювання. Діти дуже люблять малювати, і їхні перші творчі пошуки проявляються вже в дитячому садку. Перед вихователем постало завдання ефективно розвити творчі здібності малюка, зацікавити і навчити його через різні види зображувальної діяльності відтворювати навколишній світ та отримувати велике задоволення від результатів свого творіння. Тому значну увагу в роботі з дітьми педагог приділяє нетрадиційним технікам малювання: штампування, малювання долонею, пальчиком, ступнею, носом, зібганим папером, свічкою, відбитками (монотипія), кулачками, за допомогою мильних бульбашок… Ці заняття – це завжди особлива подія, низка дивних відкриттів. Чим більше можливостей експериментувати надає вихователь дитині в процесі малювання, тим активніше працює її фантазія і уява. Саме від таких видів діяльності дістають насолоду не тільки вихованці, а й педагог. У руках дітей миттєво народжуються їхні власні картини, які зрозумілі, насамперед, їм і на які не треба витрачати багато зусиль та часу. Способи виконання роботи – це захоплююча гра, а тому нетрадиційні техніки – це улюблений вид діяльності всіх дітей.
  Образотворче мистецтво відіграє особливу роль не тільки в естетичному засвоєнні дійсності, не тільки в духовному збагаченні дитини. Воно впливає і на інші сторони її розвитку. Сприяє розвитку психічних процесів: образному, логічному мисленню, пам’яті, синтезу , аналізу. Збагачується словник дітей новими спеціальними словами. Мова стає красивішою, поповнюється словами – епітетами, синонімами, порівняннями. Спілкування з мистецтвом викликає бажання поділитися своїми враженнями з товаришами, дорослими, тобто сприяє розвитку вміння спілкуватися.