гурток "Талановиті пальчики"
 Меню сайта


 Новини


 Календарик
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


 Пісенька Капітошки


 Погода


 Партнери
Изображение - savepic.su — сервис хранения изображений Изображение - savepic.su — сервис хранения изображений


 Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас, Гість · RSS 12.08.2020, 16:51
 
Гурток «Талановиті пальчики»
   Гурткова робота в дошкільних навчальних закладах стає дедалі популярнішою, складаючи невід’ємну частину освітнього процесу. Її мета – задовольняти потребу й цікавість дитини до певного виду діяльності, розвивати її природні задатки, загальні та спеціальні здібності, активізувати дитячу творчість, своєчасно виявити обдарованість.
  Робота гуртка «Талановиті пальчики» спрямована на розвиток природних можливостей дитини. Художниками чи скульпторами всі не будуть, але правильно малювати і створювати паперові картини (роботи з аплікації) можна навчити кожного. Адже виховати творчу людину без краси неможливо, бо краса є вічним і безцінним джерелом натхнення, творчості, духовності. Краса – унікальне за своєю природою явище. Воно постійно змінюється, трансформується і щоразу постає оновленою. Краса багатогранна, і ми відчуваємо її, коли бачимо захід сонця, матір з немовлям, маленьку дитину… відчуття краси оселяється в наших душах тоді, коли ми просто задоволені спілкуванням з іншою людиною.
  Функції краси в соціумі різноманітні: розважальна, просвітницька, виховна, комунікативна, соціалізована. Вона є в різних формах: у природі, науці, мистецтві, людських стосунках, самій людині, продуктах її творчості. І позаяк всі ці форми збігаються зі сферами життєдіяльності дитини, красу визнано інтегрувальним елементом програми виховання дошкільнят. У цьому аспекті освітнім матеріалом є образотворча діяльність.
  Образотворче мистецтво відіграє особливу роль не тільки в естетичному засвоєнні дійсності, не тільки в духовному збагаченні дитини. Воно впливає і на інші сторони її розвитку. Сприяє розвитку психічних процесів: образному, логічному мисленню, пам’яті, синтезу , аналізу. Збагачується словник дітей новими спеціальними словами. Мова стає красивішою, поповнюється словами – епітетами, синонімами, порівняннями. Спілкування з мистецтвом викликає бажання поділитися своїми враженнями з товаришами, дорослими, тобто сприяє розвитку вміння спілкуватися. Програма гуртка розрахована на два роки навчання, та включає в себе такі розділи:
 1. Нетрадиційні техніки аплікація з використанням різноманітних матеріалів.
 2. Техніка «ізонитки» – вишивка по картону.
 3. Писанкарство.
 4. Пластилінографія.
 5. Конструювання з використанням різноманітних матеріалів.
 6. Квілінг.
 
  Всі заняття спрямовані на розвиток дрібної моторики, пластики дитячої руки, а також творчої уяви дитини. Формування в дітей художньо-естетичного ставлення до дійсності як здатність до художнього пізнання світу та його образної оцінки. Це передбачає наявність таких особистих якостей як відчуття краси та гармонії, здатність емоційно відгукуватись на різноманітні вияви естетичного у навколишньому світі, вміння помічати прекрасне у спостережуваних явищах та усвідомлювати його, потреба в спогляданні та милуванні.
 
Зразки робіт керівника гуртка
 
 

                

Створити безкоштовний сайт на uCoz