Фізкультурно-оздоровча сторінка

Вітаю Вас, Гість · RSS 23.07.2019, 17:27

Головний скарб життя — не земля, що ти завоював,
не багатство, що у тебе в скринях…
Головний скарб життя - здоров’я,
і щоб його зберегти, потрібно багато про що знати.
Авіценна

Інструктор з фізичного виховання ДНЗ № 5 «Капітошка» - Рожик Юлія Валентинівна.
Освіта – вища, спеціаліст ІІ категорії, педагогічний стаж роботи – 9 років.

Проблеми фізичного розвитку дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності. Особливо це стосується умов сьогодення. Саме тому, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базовому компоненту дошкільної освіти, концепції розвитку сучасної моделі «Школи сприяння здоров’ю» фізичне виховання дошкільнят в нашому закладі спрямоване насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво - необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей (швидкість, спритність, витривалість, гнучкість), формування культури здоров’я.

Ефективність роботи по фізичному вихованню в закладі забезпечується комплексним застосуванням традиційних та інноваційних засобів фізичного виховання.

Традиційні фізкультурно-оздоровчі форми роботи з дітьми в

Традив                                          дошкільному закладі № 5 «Капітошка» включають:

- заняття з фізкультури в усіх вікових групах;

- вправи на свіжому повітрі;

- рухливі та спортивні ігри;

- ранкова гімнастика;

- фізкультхвилинки;

- спортивні свята, розваги, дні здоров’я.

Провідне місце посідають  заняття з фізичної культури. Протягом тижня два заняття проводяться  в спортзалі в усіх вікових групах. Наявна система у плануванні фронтальних та індивідуальних занять. Структура занять, дозування рухів і вправ відповідають методичним вимогам. В кожній віковій групі щодня проводиться ранкова гімнастика. Широко використовуються вправи з різними предметами та з різних вихідних положень. Належна увага приділяється підготовці та проведенню спортивних свят та розваг. Відповідно до запису у листку здоровя, відбувається здійснення індивідуального та диференційованих підходів, враховується стан індивідуального здоров’я дитини під час фізичних навантажень. Для кращого засвоєння основних рухів планується індивідуальна робота з дітьми, які відстають у розвитку рухових умінь. Ця робота проводиться у час, відведений для самостійної рухової діяльності дітей.

Завдання батьків в організації фізичного виховання дітей

►Створення необхідних матеріально-технічних умов для занять фізкультурою удома.

►Контроль і сприяння дотриманню дітьми режиму дня, правил особистої гігієни, загартування, виконання ранкової гімнастики.

Особиста участь у змаганнях сімейних команд, днях здоров’я, спортивно-художніх вечорах, іграх розвагах, прогулянках.

►Організація змагань та ігор на дитячих майданчиках за місцем проживання.

Обов’язки батьків

Визнати, що первинна відповідальність за добробут і фізичний розвиток дітей лежить на батьках.

Вчити дітей особистим прикладом берегти своє здоров’я і працювати над вдосконаленням свого фізичного розвитку.

Заохочувати дитину до систематичних занять фізичними  вправами і поважати тих, хто веде здоровий спосіб життя.

►Знати і розуміти обов’язки та права дитини на заняттях з фізичної культури.

Ознайомитись з навчальною програмою з фізичної культури.

Дбати, щоб дитина була доглянута і охайна на заняттях з фізичної культури.

Володіти інформацією про стан та вади фізичного розвитку дитини та не перешкоджати роботі щодо їх усунення.