«  Березень 2014  »

Вітаю Вас, Гість · RSS 12.08.2020, 16:10
Головна » 2014 » Березень » 30 » 21.03.2014 Консультація для педагогів
21.03.2014 Консультація для педагогів

Напевно, абсолютно всі малюки в в дитинстві дивляться мультики, і Ваша дитина не є в цьому винятком. Але при цьому у багатьох батьків виникає питання про те, які ж мультики корисні для розвитку дитини?

При виборі мультфільмів для малюка необхідно бути набагато обережніше, ніж при виборі книг, так як зорові образи роблять дуже сильний вплив на психіку дитини.

Багато батьків вважають за краще показувати крихітці добрі радянські мультики. І це правильно, тому що ці мультики демонструють правильну картину навколишнього світу, де добро перемагає зло. Практично у всіх “радянських” мультфільмах злий персонаж показують у гумористичній формі, коли він дуже швидко розуміє, що краще бути добрим, ніж злим. Такі мультики дуже добре підходять діткам, які мають проблеми у спілкуванні з однолітками.

Що стосується зарубіжних мультфільмів, то не всі вони можуть надати позитивний вплив на психіку дитини. Пов’язано це з тим, що в таких мультиках абсолютно інша картина світу. Багато персонажів зарубіжних мультиків є взагалі не типовими для нашої культури.

Батьки повинні самі вирішити, які мультики стануть корисними для їхньої дитини. Головне, щоб у вирішенні питань «скільки» , «коли» і «які мультики» був присутній здоровий глузд і дотримання мінімальних рекомендацій психологів і фахівців.

Правило № 1

Переглянути мультфільм самому!

Це головне й неодмінне правило, яке непросто виконати. Адже кілька дитячих каналів цілодобово транслюють мультики, як же батьки можуть заздалегідь переглянути усе те, що дивитимуться їхні діти? Тому від неконтрольованого перегляду телевізора слід відмовитися.

Правило № 2

Геть телевізор без контролю!

Прислухайтеся до своєї батьківської інтуїції. Якщо вона вам підказує, що мультик гарний, добрий і якісний, і до того ж вам він сподобався — тоді можете показати його вашій дитині.

Правило № 3

Обмежити час перегляду телевізора!

Скільки часу присвятити своєму улюбленому заняттю — залежить від віку дитини. Для малюка віком від трьох до п’яти років час перегляду мультфільмів повинен складати приблизно 20–30 хвилин, залежно від особливостей вдачі дитини.

Правило № 4

Добираючи мультфільм, ураховувати вік дитини!

Коли ви переглядатимете мультфільм, зверніть увагу на те, дітям якого віку він адресований. Адже в кожного мультфільму є своя вікова аудиторія.

Привило № 5

Не використовувати мультфільми, щоб просто зайняти дитину!

Хоча спокуса, звісно, велика. Посадив малюка перед екраном — і тиша та спокій гарантовані на тривалий час. Правда, немає жодної гарантії, що дитина не прокинеться вночі від кошмарних сновидінь за мотивами «улюблених мультиків» або не битиметься в дитячому садку, імітуючи манеру боротьби улюбленого монстра.

Даремно сьогодні більшість батьків віддають перевагу сучасним американським чи китайським мультфільмам. Серед них навряд чи знайдеться хоча б десять з тих, що будуть корисними дітям. Зверніть увагу на те, що сучасні мультики тривають більше години. А скільки часу може висидіти нерухомо звичайна дитина? Хвилин 15, рідко більше. Старі радянські мультфільми створювалися дуже грамотними людьми, які розумілися на дитячій психології. І мультики вони робили не на продаж, а для користі.

Якщо ви — небайдужі батьки, то, прочитавши це, ви зрозумієте, що краще створити власну домашню фільмотеку і використовувати мультфільми й гарні дитячі фільми для виховання дитини. І наостанок, дайте собі відповідь на запитання: «Якою виросте ваша дитина, яка дивитиметься ці мультики?» Все залежить від вас!

Переглядів: 346 | Додав: sadok | Рейтинг: 0.0/0