«  Лютий 2014  »

Вітаю Вас, Гість · RSS 12.08.2020, 16:59
Головна » 2014 » Лютий » 9 » 09.01.14 Семінар-практикум для педагогів закладу
09.01.14 Семінар-практикум для педагогів закладу
Загальновідомо, що родина – найбільш значуще у житті дитини соціальне середовище, оскільки тут діти отримують перші уроки емоційного відгуку на спілкування. Саме через взаємодію з мамою, татом, дідусями та бабусями дитина вчиться розуміти і будувати стосунки з оточенням, отримує перші уроки добра і милосердя.
Сім’я – одне з найважливіших соціальних надбань людства, цінність якого з давніх часів і до наших днів залишається незмінною. Вона концентрує в собі й відображає важливі досягнення тисячолітньої цивілізації людських об’єднань, оберігає пам’ять народу від небуття, є творцем і захисником розумного, доброго, вічного. Батьки – головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості – це виховний клімат сім’ї. Батьки є першим суспільним середовищем дитини, а родина – провідним інститутом соціалізації. Батьки першими розкривають маленькій людині предметний світ і надають йому емоційного забарвлення. Закон України «Про дошкільну освіту» покладає на сім’ю велику відповідальність. У статті 8 «Роль сім’ї в дошкільній установі» зазначено: «Відвідування дитиною дошкільного навчального закладу не звільняє сім’ю від обов’язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі. Батьки несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження її життя, здоров’я, людської гідності». Через життя в сім’ї формується ставлення до людей, речей, самого себе, виробляються ідеали та цінності. Любов дитини до батьків забезпечує безпеку, виступає гарантом емоційного благополуччя. Дитині мало просто того, щоб її любили. Вона потребує підтримки на всіх періодах дитинства. Вираз «діти – дзеркало сім’ї” дуже точно передає зміст орієнтації дитини на сукупність духовних і моральних цінностей, які культивує її сім’я. В кожній родині свої уявлення про добро і зло, свої пріоритети і моральні цінності: в одній на високий щабель поставлені доброта, милосердя, гуманність, в інших – навпаки, панує культ жорстокості. Батьки всіляко стимулюють і заохочують такі дії, способи поведінки, які відповідають їх уявленням про те, що добре, а що погано. Саме під час морального виховання у дитини розвиваються гуманні почуття, формуються етичні уявлення, навички культурної поведінки, соціально-суспільні якості, повага до дорослих, відповідальне ставлення до виконання доручень, вміння дружно гратися і трудитися, справедливо оцінювати свої вчинки та дії інших дітей. Дуже важливо вчасно розпочати цей процес, адже дитина розвивається так стрімко і бурхливо, що втрата бодай одного дня у вихованні може позначитися на її характері і поведінці.
Переглядів: 393 | Додав: sadok | Рейтинг: 0.0/0